![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6082864
*
nr 608 2864
Spegel
Mahogny, höjd: 126
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 18:21:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 09:13:13
1
100 kr
1/11 13:14:38
2
150 kr
2/11 00:11:53
2
200 kr
2/11 15:13:42
3
Vinnande bud
2/11 18:12:26
4
300 kr
2/11 18:16:26
4
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 608 2864
Spegel
Mahogny, höjd: 126
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 09:13:13 | 1 | 100 kr |
1/11 13:14:38 | 2 | 150 kr |
2/11 00:11:53 | 2 | 200 kr |
2/11 15:13:42 | 3 | Vinnande bud |
2/11 18:12:26 | 4 | 300 kr |
2/11 18:16:26 | 4 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53